خانه / دوره های آیلتس

IELTS یا سیستم آزمون بین المللی زبان انگلیسی که در سال ۱۹۸۹ به دنیا آمد، معتبرترین و پرکاربردترین آزمون بین المللی است و از چهار مهارت لیسنینگ، ریدینگ، رایتینگ، و اسپیکینگ تشکیل شده و از برگه استفاده می کند.

بخش شنیداری آن حاوی ۴۰ سؤال بوده و در صورت ارائه ۲۳ پاسخ صحیح نمره ۶ از ۹ و ۳۰ پاسخ صحیح نمره ۷ از ۹ را کسب خواهید کرد، و در آن از تمامی لهجه ها استفاده می شود. این بخش در ماژول آکادمیک (برای ادامه تحصیل در یک دانشگاه انگلیسی زبان) و ماژول جنرال (برای مهاجرت به یک کشور انگلیسی زبان) تفاوتی ندارد.

بخش خواندن و درک مطلب آن نیز ۴۰ سؤال دارد. در این بخش بین ماژول آکادمیک و ماژول جنرال تفاوت وجود دارد. یکی از این تفاوت ها در نمره دهی است، بدین گونه که نمره دهی ماژول آکادمیک دقیقاً مانند بخش شنیداری محاسبه شده اما در ماژول جنرال ۲۳ پاسخ صحیح معادل نمره ۵، ۳۰ پاسخ صحیح معادل نمره ۶، و ۳۴ پاسخ صحیح معادل نمره ۷ می باشد. این ۴۰ سؤال باید در ۱ ساعت پاسخ داده شود.

بخش نگارش نیز در این دو ماژول متفاوت است ولی هر دو از دو سؤال تشکیل شده اند. سؤال اول در ماژول آکادمیک یک نمودار است که باید در ۱۵۰ کلمه و در ۲۰ دقیقه توصیف شود، اما در ماژول جنرال یک موضوع نامه داده می شود و باید یک نامه ۱۵۰ کلمه ای را در ۲۰ دقیقه به نگارش در آورید. سؤال دوم در هر دو ماژول انشاﺀ ۲۵۰ کلمه ای می باشد که ۴۰ دقیقه زمان دارد.

آزمون شفاهی، یک مصاحبه ۱۱ تا ۱۴ دقیقه ای تا یک هفته قبل از آزمون کتبی است و در دو ماژول هیچ تفاوتی ندارد.

 

بدانید که آزمون آیلتس یک تجربه زبانی بسیار ارزشمند است، نه یک آزمون خشک و کسل کننده!

منابع اصلی آزمون آیلتس سری کتاب های کمبریج بوده که تاکنون ۱۱ سری از آن ها به چاپ رسیده است.

در ۴ ترم ۸ جلسه ای یک ماهه و تمرکز بر یک مهارت در هر ترم، به شما آموزش می دهیم چگونه با تست ها دست و پنجه نرم کرده که هم زبان خود را به بهترین نحو ممکن بیشتر و بیشتر تقویت کنید و هم مهارت خود را در تست زدن بالا ببرید.