درباره ما

Business approval - Portrait of confident young colleagues with thumbs up sign

درباره موسسه زبان باران

روزهای آغازین ایده مؤسسه زبان باران، یعنی سال ۲۰۰۴، فضای جامعه ما و نیازهای زبان آموزان آن روزها زیبایی های خاص خود را داشت. آزمون های بین المللی، مانند آیلتس، داشتند آرام آرام جای خود را در میان مردم باز می کردند؛ ما، به عنوان راهبران این فرهنگ غنی یعنی فرهنگ آموزش زبان انگلیسی، تلاش می کردیم خدمات معقول و مقبولی را ارائه دهیم، زبان آموزان نیز آنسوی میز تلاش می کردند پیشرفت کنند و نتیجه بگیرند. و نتیجه هم گرفتند، و همین شد کارنامه درخشان ما. امروز، با این حال، فضا همچنان جذابیت های خاص خود را دارد اما بسیار متفاوت است، از این جهت که توقعات آزمون های بین المللی مانند آیلتس، تافل، پی تی ای، و نظایر آنها متناسب با توان ذهنی انسان قرن بیست و یکمی بالاتر رفته و از طرفی دغدغه های زندگی زبان آموران بیشتر شده است. اما هنوز ما هستیم و شبکه و سرمایه اجتماعی مان گسترده تر شده است. با نگاهی آینده پژوهانه به روزهای نه چندان دور، می بینیم کاروان عظیم زبان آموزان به کدام سو می رود، چه نیازهایی خواهد داشت، چه احساساتی خواهد داشت، و وظیفه ما در قبال آن نیازها و احساسات چه خواهد بود. ما در کنار شما خواهیم بود و شبکه و سرمایه اجتماعی مان را گسترده تر خواهیم کرد.

پرسش و پاسخ
 • دوره های زبان عمومی و تخصصی چقدر طول می کشد؟

  از آن جا که یک دوره کارآمد، از دیدگاه فنی، باید در کوتاه ترین زمان ممکن به انجام و اتمام برسد، دوره های زبان عمومی ما در ۸ ترم یک ماهه، جمعاً ۸ ماه، و دوره های زبان تخصصی ما در ۴ ترم یکماهه، جمعاً ۴ ماه، ارائه می شود.

 • منابع آموزشی چیست؟

  زبان همه جا، همه چیز، و همه کس است؛ پس نمی توان آن را به کتاب های خاصی محدود کرد. اما دوره آموزش زبان، از دیدگاه فنی، باید بر نظم و نظام مشخص و مدونی مبتنی باشد. ثانیاً، با توجه به استراتژی ما، (خواندن، بهترین روش تقویت مهارت های زبان خارجی)، تمرکز سیلابس ما بر این مهارت و کتاب های Reading, Sister 1-4 قرار گرفته است. دیگر منابع ما عبارتند از:

  • Oxford Word Skills
  • Real Listening & Speaking
  • Top Notch Series

 • دوره های خصوصی و گروهی چه تفاوتی باهم دارند؟

  بهتر است بپرسیم مزایا و معایب هرکدام چیست. دوره های گروهی مقرون به صرفه تر و جذابترند و از کمک دیگر زبان آموزان نیز می توان استفاده کرد. ولی برنامه ریزی شما باید تابع جمع باشد. از طرف دیگر، دوره های خصوصی سریعتر ولی هزینه برترند.

 • آیا تضمین وجود دارد؟

  انسان موجودی اورگانیک است نه مکانیک. تفاوت اصلی موجود اورگانیک با مکانیک در این است که خروجی قابل پیش بینی ندارد؛ پس کلمه تضمین که در تبلیغات اکثر ناکاربلدان ذکر می شود قصد دارد با شما مانند یک دستگاه برخورد کند. اما بهتر است بپرسیم، آیا نتیجه ای مطلوب حاصل می شود. قطعاً بله، و باید پرسید گواهی بر این ادعا وجود دارد. قطعاً بله، توصیه می کنیم از زبان آموزان موفق ما پرس و جو کنید.

تمایزات ما
متخصص تحلیل نیازهای زبان آموزان جهت برنامه ریزی دقیق
متخصص هدایت زبان آموزان تا رسیدن به مقصد
متخصص روش شناختی و فراشناختی در آموزش زبان
متخصص تمامی آزمون های معتبر بین المللی
تیم اختصاصی ما
علی حسینی پور
علی حسینی پور
مدیر موسسه
فرزانه شیری
فرزانه شیری
مدیر اجرایی
کوثر مهدی زاده
کوثر مهدی زاده
مدیر تولید محتوا
بهنام شیری
بهنام شیری
مدیر مالی