عنوان صفحه

۲۱
مرداد
MCHE چیست؟و علت تغییر نام آن به MSRT:
MCHE چیست؟و علت تغییر نام آن به MSRT:
  • موسسه زبان باران
  • 0 بازدید
  • ۰ دیدگاه
  • MSRT . MSRT استاد حسینی پور . MSRT چیست . MSRT موسسه زبان باران . موسسه زبان باران .

MCHE  از عنوان وزارت فرهنگ و آموزش عالی گرفته شده است. حسن مسلمی نائینی با یادآوری اینکه وزارت علوم تا کنون هر دو ماه یکبار با شرکت متوسط ۹۰۰ داوطلب نسبت به برگزاری آزمون زبان MCHE  اقدام کرده است، گفت: فاصله زمانی برگزاری این آزمونها کمتر خواهد شد و برای برگزاری ماهانه آزمون زبان برنامه ریزی می شود.

وی از تغییر نام آزمون MCHE  به  MSRT خبر داد و گفت: MCHE  از عنوان وزارت فرهنگ و آموزش عالی گرفته شده

این در حالی است که سالهاست این وزارتخانه تحت عنوان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری خوانده می شود.

آزمون MCHE، در مقایسه با امتحاناتTOEFL  و IELTS ، ساده‌تر و کم هزینه‌تر است. امتحان MCHE به عنوان مجوز ورود دانشجو به دوره دکتری داخل کشور تلقی می‌شود و اگر دانشجویی این مدرک زبان را نداشته باشد، نمی‌تواند به دوره دکتری وارد شود، ولی تنها در داخل کشور دارای اعتبار است اما مدیرکل بورس و امور دانشجویان خارج وزارت علوم از تغییر عنوان آزمون زبان MCHE به MSRT و برنامه ریزی برای استانداردسازی این آزمون و بین المللی کردن آن خبر داد و گفت: متقاضیان اعزام به خارج در سال ۸۹ در صورتی که نمره زبان ندارند حداقل در امتحان MSRT شرکت کنند و زمان برگزاری آزمون از طریق سایت اداره کل امور بوزس وزارت علوم به اطلاع داوطلبان می رسد. اعلام نتایج آزمون معمولا ۲۰ روز بعد از برگزاری آزمون توسط وزارت علوم و در سایت رسمی آنها اعلام می شود.

همه ساله تعداد زیادی از دانشجویان جهت راهیابی به دروه های دکتری تخصصی در دانشگاه های سراسر کشور و یا دانشجویان پذیرفته شده در دوره دکترا که دارای نمره زبان مشروط می باشند، مقید به گذراندن امتحانات زبان انگلیسی پیشرفته از قبیل TOEFL, IELTS, TOLIMO و MCHE/MSRT یا آزمون های ورودی دانشگاه های تربیت مدرس، تهران، اصفهان و… می باشند .یکی از معتبرترین این آزمون ها که در تمامی دانشگاه ها در سطح کشور نمره ۵۰ به بالای آن جهت ورود به دروه دکتری قابل قبول می باشد و توسط اداره کل بورس و دانشجویان خارج وزارت علوم ، تحقیقات و فن آوری بر گزار می گردد، آزمون    MCHE/ MSRT  می باشد.

اکثر شرکت کنندگان برای اولین بار از موفقیت چشمگیری برخوردار نمی شوند، اما اگر با این آزمون آشنائی داشته باشید متوجه شده­اید که متن های درک مطلب و  شنیداری اغلب عینا تکراری هستند و  سوالات مربوط به بخش گرامر نیز تا حد زیادی تکراری هستند.

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بگذارید