عنوان صفحه

۰۳
مرداد
تافل چیست؟
تافل چیست؟
  • موسسه زبان باران
  • 0 بازدید
  • ۰ دیدگاه
  • آموزشگاه زبان باران . آیا در آزمون تافل بخش انشانویسی وجود دارد . تافل آموزشگاه زبان باران . تافل استاد حسینی پور . تافل چیست . هدف تافل چیست .

برگرفته از سرواژگان Test of English as a Foreign Language به معنای آزمون انگلیسی به عنوان زبان بیگانه است، آزمونی است که برای ورود به بیش از ۴۴۰۰ کالج و دانشگاه در ایالات متحده و کانادا، و دیگر بخشهای جهان، مورد نیاز می‌باشد. همچنین خارجیانی که دارای مشاغل حرفه‌ای می‌باشند، برای ادامه فعالیتهای حرفه‌ایشان در آمریکا و کانادا مرتباً به یک رتبه تافل نیاز دارند و میزان توانایی افراد را در زمینهٔ برقراری ارتباط به زبان انگلیسی در سطح دانشگاه‌ها و موسسات آموزشی می‌سنجد. این آزمون توسط مؤسسه ای‌تی‌اس (ETS) در دو نوع کاغذی و اینترنتی برگزار می‌شود(ـ در حال حاضر آزمون تافل به سه روش زیر برگزار می‏شود.

۱-   روش کاغذ و قلم

۲-   روش کامپیوتری

۳-   روش آزمون کلی که در مؤسسات برگزار می‏شود.

آزمون تافل به روش (۲) هم اکنون در ایالات متحده، کانادا، امریکای لاتین، اروپا، افریقا و خاورمیانه و تعداد معدودی از سایر کشورهای آسیایی برگزار می‏شود. این روش در سال ۱۹۹۸ ابداع شده است.

روش سوم (آزمون تافل در مؤسسات) در بیشتر از ۱۲۰۰ دانشگاه، کالج و مؤسسات خصوصی آموزش عالی در سطح جهان کاربرد دارد،

) و در بیش از نه هزار دانشگاه و مؤسسه از بیش از یکصدو سی کشور جهان مورد پذیرش قرار می‌گیرد. تافل اولین بار در سال ۱۹۶۴ برگزار شد و پس از آن تا کنون نزدیک به ۲۰ میلیون نفر در این آزمون شرکت کرده‌اند.

هر سال در سطح جهان و از بین ۱۸۰ کشور مختلف حدود یک میلیون نفر در امتحان تافل ثبت نام می‏کنند.

از بین این تعداد، ممکن است بسیاری از آنها نتوانند در این امتحان موفق شوند و دلیل این امر آشنایی ناکافی آنها در خصوص مطالب کلیدی زبان انگلیسی و سیستم آزمون تافل است.

مدرک تافل تنها دو سال اعتبار دارد.

هدف تافل چیست؟

از سال ۱۹۶۳ امتحان تافل به عنوان ابزاری برای آزمون اطلاعات انگلیسی از سوی اکثر دانشگاه‏ها و مراکز آموزش عالی و کمیته‏ها و انجمن‏های علمی و مراکز کاریابی  برای تحصیلکردگان دانشگاهی مورد استفاده قرار گرفته است.

در کشورهای انگلیس زبان برای پذیرش دانشجویان، گذراندن دوره تافل و موفقیت در این امتحان به عنوان یک پیش‏شرط اصلی می‏باشد.

هم اکنون در کشور ما هم این امتحان و مشابه آن (MCHE) به عنوان پیش‏شرط شرکت در امتحاات دوره دکتری (Ph. D) مطرح شده است و برای شرکت در امتحانات ورودی دکتری، ارایه مدرک قبولی زبان امری الزامی است.

آیا در آزمون تافل بخش انشا نویسی وجود دارد؟

در آزمون کامپیوتری بخشی به عنوان مهارت نوشتاری وجود دارد که تست مهارت نوشتاری به صورت انشانویسی ارایه می‏شود. متن نوشتاری شما باید حاوی ۳۰۰ لغت باشد و معمولاً به ۳۰ دقیقه وقت نیاز دارد.

در آزمون تافل (از نوع کاغذ و قلم) معمولاً این نوع انشانویسی مطرح نمی‏باشد ولی اگر امتحانات تافل در ماه‏های آگوست، اکتبر، دسامبر، فوریه و یا ماه مه برگزار شوند ممکن است آزمون انشانویسی هم برگزار شود.

آزمون تافل در کل  به سه شکل برگزار می شود:

تافل CBT : Computer- based Test-  (تافل کامپیوتری)که در ایران برگزار نمی شود.

تافل PBT : Paper-based Test – ( تافل کتبی / کاغذی) که سالی شش بار در کشورهای مختلف من جمله ایران برگزار می شود.

تافل iBT : Internet-based Test – (تافل اینترنتی) شیوه ی رایج آزمون تافل به حساب می آید و سالی  ۳۰ تا ۴۰ بار  در کشورهای مختلف من جمله ایران برگزار می شود.

هزینه ی آزمون تافل کتبی/ کاغذی  در ایران برای سال ۲۰۱۱ میلادی  ۱۶۰ دلار و تافل اینترنتی۱۹۰ دلار آمریکا است.

شما مختار هستید با توجه  به محل برگزاری آزمون تافل، در تافل کتبی یا اینترنتی شرکت کنید.

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بگذارید